A frissítő verzió telepítése előtt mindenképpen készítsenek adatbázismentést!
1. WebJelenlét modul funkcionális bővítése» 2. Hallgatói munkaszerződés alapján foglalkoztatott munkavállaló » 3. Jövedelem jogcím megnevezések pontosítása» 4. Szabadság és pihenőidő nyilvántartás ablak megjelenítése » 5. 6 % Egészségügyi hozzájárulás » 6. Jövedelem tulajdonságok költség kategóriájának bővítése » 7. Munkaviszony igazolás módosítása »
WebJelenlét modul funkcionális bővítése
Jelen verziónktól kezdődően programunk WebJelenlét modulja új funkciókkal egészült ki, illetve számos grafikai elemmel bővült felhasználói felülete is. A korábbi működést a módosítások nem befolyásolják, a WebJelenlét modul szinkronizálás folyamata az eddigiek megfelelően működik.
A WebJelenlét aktiválásáról, és működéséről bővebben az alábbi bejegyzésben olvashat:
Web-Jelenlét nyilvántartó modul beállítása
Web-jelenlét nyilvántartás és a bérprogram adatainak szinkron folyamatai és kezelése
Web-Jelenlét nyilvántartás felhasználói felület
Felületi változások
A webes felületen a jövőben a bal felső sarokban látható a belépett felhasználó (munkavállaló) neve, illetve felettesének neve. Szintén erre az oldalra került át a „Beállítások” opció, amely segítségével megadható a felhasználónévhez tartozó jelszó, illetve az „alapértelmezett munkaidő” kezdete és vége. Abban az esetben, ha a felületre belépve rendezetlen menüsor jelenik meg, kérjük használja a CTRL+F5 billentyűkombinációt az oldal frissítése érdekében!
Az eddigiekkel ellentétben már a felhasználói felületen is, közvetlenül látható és nyomon követhető az éves szabadság nyilvántartása, illetve arról is friss információ kapható, hogy a WebJelenlét rendszerben jelölt szabadság milyen státusszal rendelkezik.
WebJelenlét modulban előforduló szabadság státuszok:
- Függőben lévő szabadság: amikor a rendszerben a ledolgozható napra a felhasználó szabadságot jelöl, és annak kérelmét még nem küldte el felettesének, vagy már igényelte ugyan,de még nem érkezett felettesétől jóváhagyás – a státusz módosítható, amennyiben a napot „ledolgozottra” állítják. Amennyiben a szabadság a felettes részéről elutasításra került, a szabadság státusza függőben marad.
- Engedélyezett szabadság: amikor a felhasználó szabadság igényét továbbította felettese felé, és a jóváhagyás megtörtént, azaz a szabadságigény engedélyezett, – a státusz módosítható, amennyiben a napot „ledolgozottra” állítják.
- Számfejtett szabadság:a szabadság ténye már megtörtént, annak számszaki adatai a tárgyhavi számfejtésben szerepeltek. Az éves szabadság mértéke a számfejtett szabadsággal már csökkentett. Az ilyen szabadság kategória, már nem módosítható a WebJelenlét rendszeren keresztül.
A szabadság nyilvántartás felületével összefüggésben a „részletes adatok” opció iránymutatást ad a szabadságok tényleges státuszával, és időpontjával kapcsolatosan. Itt főként a függőben lévő szabadság besorolásával kapcsolatban kaphatnak információt, azaz arról győződhetnek meg, hogy a függőben lévő szabadság még nincs továbbküldve a felettesnek, avagy vissza lett-e utasítva.
A betegszabadság esetében az engedélyezett státusznak nincs relevanciája, így ezen sorban nem látható adat.
A modul segítségével naprakész információt kaphatunk munkatársaink szabadságáról is, így amennyiben a munkavállaló szabadságolása a többi dolgozó szabadságigényétől is függ, megtekinthető a cég állományának akár egész éves szabadságterve. Az ezt szolgáló funkció neve a „munkatársak szabadságlistája”.
Az opciót választva – új lapon – egy táblázattal szemléltetve látható a munkatársak szabadságlistája.
Itt lehetőség van szűrőfeltételek megadására, amely segítségével akár egy adott szervezeti egység dolgozóinak szabadságigényére szűrhetünk. Természetesen megadható az is, hogy az adott év mely hónapjára, vagy időintervallumára kíváncsiak. A táblázatban szintén láthatóak a szabadságok státuszai, az egyéni jelenlétnaptár jelölésétől annyiban eltérően, hogy itt a függőben lévő szabadság tényleges állapotát jelöli.
Az egyéni jelenlétnaptár esetében új funkcióként érhető el az excel export lehetőség. Az opciónak köszönhetően a jelenléti naptár feltöltés előtt, vagy akár feltöltés után (tárgyhónap végén) excelbe történő exportálására. A jelenlét adatok exportja nem összetévesztendő a Kulcs-Bérben használható jelenlét adat importálással, amely más művelet elvégzésére használható.
Az egyéni jelenlétnaptár kitöltésekor a lap alján a jövőben egy összesítő sor is megjelenik, amely mutatja, hogy a hónapban összesen mennyi ledolgozott órát teljesített a munkavállaló.
Ebédidő nyilvántartásra vonatkozó beállítások:
Abban az esetben, ha az ebédidő a napi munkaidő része, és ezt külön nem kívánják nyilvántartani, lehetőség van az ezt nyilvántartó mező eltüntetésére. Első műveletként az ebédidő napi munkaidő részének jelölésére van szükség. A programon belül a Beállítások/Számfejtés beállításai/Számfejtési alapadatok opción belül keressék meg az „Az étkezési idő a napi munkaidő része” sort, és aktiválják. Amennyiben a WebJelenlét modult korábban is használták, és az imént említett opciót utólag aktiválják – jelen frissítést követően- a módosított adatokat ismét szinkronizálni kell a webes rendszerrel. A szinkronizálást az Elszámolások/Jelenlét adatok kezelése/Adatok feltöltése WebJelenlét rendszerbe.
WebJelenlét ADMIN felület biztosítása
Felhasználóink igényei alapján megvalósításra került az ADMIN felhasználóval történő belépés is, amely a jövőben lehetővé teszi, hogy ellenőrizzük a kollégák naprakész jelenléti ívének vezetését.Az esetleges elmaradásokról a munkavállalókhoz rögzített e-mail címre figyelmeztető levelet is küldhetünk.
Az ADMIN felhasználó azonosító neve: ADMIN és jelszava alapértelmezetten : 123456 Figyelem! A jelszó megváltoztatása az első belépést követően erősen ajánlott. Erre lehetőség nyílik a „Beállítások” opció segítségével:
A dolgozó neve az ablak bal felső sarkában található, legördülő menőből választható ki:
Csoportosan is lehetőség van figyelemfelhívó levél küldésére, erre megoldás az „Elmaradási figyelmeztetések” opció használata. A gomb lenyomásával egy új ablak nyílik meg, ahol tényleges információ látható az elmaradás napjainak számáról. A dolgozó nevének sorában a legutolsó mező „levél igen/nem” funkció aktívvá tételével jelölhetőek a címzettek. A levél kiküldését az ablak alján szereplő „levél küldése” gombbal hagyható jóvá.
Hallgatói munkaszerződés alapján foglalkoztatott munkavállaló
Programunkban módosításra került a „Hallgatói munkaviszony” kezelésének metódusa. Ennek megfelelően pontosításra került az a foglalkozási viszony megnevezés is, amely a hallgatók szakmai gyakorlatának adminisztrálására, és nyilvántartására szolgál. A módosított foglalkozási viszony megnevezés az alábbi néven található meg: Hallgatói munkaviszony (szakmai gyakorlatos)
Amennyiben a Hallgatói munkaviszony (szakmai gyakorlatos) foglalkozási viszonyt jelölik a Jogviszonyok/Jogviszony alapadatok/ Alapadatok pontban, a program figyelmeztetést küld, hogy szükség esetén – amennyiben a hallgatói munkaszerződésben hallgatói munkadíj fizetése lett megállapítva-, töltse ki a dolgozó Jogviszonyok/Jövedelem juttatások pont – Tanulószerződésben/Hallgatói munkaszerződésben meghatározott díját. Az összeg kitöltése nem kötelező, a kapott figyelmeztetés tájékoztató jellegű!
A felsőoktatási intézmény nappali tagozatos hallgatójának a gyakorlati képzés idejére kifizetett juttatás, díjazás értékéből havonta a hónap első napján érvényes havi minimálbért meg nem haladó rész mentes a személyi jövedelemadó alól, ezért az egyéni járulékok és a szociális hozzájárulási adó alapja a hallgatói munkaszerződésben meghatározott díj lesz. Ennek megfelelően új jövedelemjogcímmel bővül a program jövedelem törzse, „Hallgatói munkadíj (adómentes,min.bér összegéig)” néven. A helyes hallgatói munkadíj rögzítése érdekében a munkadíj szja mentes, és szja köteles részét két külön jogcím segítségével kell rögzíteni a programban. Az szja köteles részt a „Hallgatói munkadíj” címén, az adómentes részt (98 000 forintig) , pedig a „Hallgatói munkadíj (adómentes,min.bér összegéig)” címen. Amennyiben a hallgató betegszabadság, vagy más jogcímen van távol, a program automatikusan adóköteles és adómentes részre fogja szétbontani a távollét jövedelemjogcímeit. Ennek megfelelően új jövedelemjogcímek kerültek bevezetésre, Távolléti díj fizetett szabira (adómentes), Távolléti díj munkaszüneti napra (fiz.ünnepre) adómentes, Betegszabadság (adómentes) megnevezéssel.
Jövedelem jogcím megnevezések pontosítása
Jelen verziónktól kezdődően a szerzői jogdíj, illetve a tiszteletdíj jövedelem megnevezése pontosításra került az alábbiak szerint:
2013. júliusi verzióig | 2013. augusztusi verziótól |
Tiszteletdíj 14 % | Tiszteletdíj (min.bér 30%-a felett) |
Tiszteletdíj 4 % | Tiszteletdíj (min.bér 30%-a alatt) |
Szerzői jogdíj 14 % | Szerzői jogdíj (min.bér 30%-a felett |
Szerzői jogdíj 4 % | Szerzői jogdíj (min.bér 30%-a alatt |
Szabadság és pihenőidő nyilvántartás ablak megjelenítése
Felhasználóink igényei alapján új felületre került át a dolgozó pihenőidő nyilvántartása. Jelen verzióval történő frissítés után a munkavállaló rendelkezésére álló pihenőidő biztosításának nyilvántartása egy új fülön érhető el a Jogviszonyok/Munkaügyi adatok/Szabadság és pihenőidő nyilvántartás opción belül.
A 2013. augusztus 1-jét követően megszerzett kamatjövedelem után 6 százalékos egészségügyi hozzájárulást (eho) kell fizetni, ha 2013. augusztus 1-je után kötött tartós befektetési szerződés alapján vezetett tartós befektetési számlán lévő lekötést (állampapír állomány és/vagy pénzösszeg) a hároméves lekötési időszak utolsó napját megelőzően megszakítja, valamint az euróban kibocsátott Prémium Euró Magyar Államkötvény (P€MÁK) euróban megszerzett jövedelme után. (Belföldi magánszemélyeknél a Kincstár állapítja meg, vonja le és vallja be az általa levont eho-t. Külföldi illetőségű magánszemélynek a levont adó vissza kell igényelnie az adóhatóságtól.)
Mentes a 6 százalékos egészségügyi hozzájárulás megfizetése alól a forintban kibocsátott állampapírokba történő befektetéssel szerzett jövedelem kamatjövedelme, a 2013. augusztus 1-jét megelőzően tartós befektetés kezelésére kötött szerződés alapján nyitott tartós befektetési számlán keletkezett kamatjövedelem a lekötés megszakításától függetlenül.
Tájékoztatjuk továbbá, hogy 2013. augusztus 1-jétől a pénzügyi tranzakciós illeték mértéke 0,3 százalék az állampapír forgalmazásával kapcsolatos fizetési műveletek (készpénzfelvétel, átutalás) esetében, de fizetési műveletenként legfeljebb 6 ezer forint.
forrás: http://www.allamkincstar.gov.hu/kincstar/3259
A fentieknek megfelelően a NAV is frissítette a 1308-as bevallást 2013. augusztus 1 –én.
Az új verzióban az alábbi módosítások történtek: Az egészségügyi hozzájárulásról szóló 1998. évi LXVI. törvény 2013. augusztus 1-jétől hatályos 3/A. §-a alapján a 6%-os mértékű, magánszemélyhez nem köthető egészségügyi hozzájárulás elszámolásához új sorral bővültek a 1308A-01-01 (18. sor) és 1308A-03-01 (181. sor) számú lapok.”
A fenti előírásunknak programunk megfelel.
Jövedelem tulajdonságok költség kategóriájának bővítése
Új költségkategória lett meghatározva a letiltások/levonásokkal összefüggésben, amely teljesen elhatárolja a béren kívüli juttatásokat, illetve egyéb juttatásokat a letiltás alapjából. A Törzskarbantartások/Közös törzsek/Jövedelem jogcímek paraméterezésében ennek megfelelően egy új opció jelölésére is lehetőség nyílik „egyéb (letiltásnak nem alapja)” néven.
Munkaviszony igazolás módosítása
Az új Egészségbiztosítási törvény alapján 2013.07.15 -től nem kötelező kiadni jövedelemigazolást a munkavállaló részére, azonban a munkavállaló írásban ezt kérheti.(Nyomtatványok/Bérügyi/Kilépés nyomtatványai/Munkaviszony igazolás)A jogviszony megszűnésekor kiadandó „Munkaviszony igazoláson” alapértelmezetten kikerült tehát a jövedelemigazolás kiadásának ténye. Abban az esetben, ha mégis kiadásra került, a munkaviszony igazolást lekérve a bal oldali panelen látható felületen lehet a jövőben jelölni.
Hasznosnak találta a cikket?
Nagyszerű!
Köszönjük visszajelzését
Sajnáljuk, hogy nem tudtunk segíteni
Köszönjük visszajelzését
Visszajelzés elküldve
Köszönjük közreműködését és megpróbljuk a cikket kijavítani