Abban az esetben, ha a dolgozó többször létesít jogviszonyt ugyanazon munkáltatónál, ugyanazon munkakörben és a két jogviszony között kevesebb mint 30 nap telik el, akkor a két jogviszonyban töltött időszakot biztosításban töltött idő szempontjából folyamatosnak kell tekinteni.
Ennek jelölése a programban a következő:
1. Az aktuális jogviszony előzménye a tárgyévet megelőző időszakra esik
Ebben az esetben a dolgozó adatlapján a Munkaügyi alapadatok/Előző munkahelyek szekcióban fel kell venni a tárgyévet megelőző évre vonatkozó jogviszonyt. A jogviszony típusa Jelenlegi munkahely legyen.
A program így folyamatosnak tekinti a biztosításban töltött időt a két jogviszony fennállása alatt, a két jogviszony között eltelt időt pedig kieső időként kezeli.
Amennyiben a dolgozónak a tárgyévben több jogviszonya került már rögzítésre, akkor az előző munkahelyek szekcióban az előzmény adat rögzítésekor a program rákérdez, hogy melyik tárgyévi jogviszonyhoz kapcsolódik az előzmény:
Amennyiben a dolgozónak csak egy jogviszonya van a tárgyévben, az előzmény adat rögzítésekor a program nem adja fel a fent látható jogviszony választót, hiszen ebben az esetben értelem szerűen ahhoz az egyetlen élő jogviszonyhoz kapcsolja az előzményt.
2. Az aktuális jogviszony előzménye a tárgyév időszakára esik
Ebben az esetben az új, tárgyévi jogviszony rögzítésekor kell megadni az előzménynek számító jogviszonyt.
A dolgozó adatlapján a jogviszony felvételekor a sorszámos jogviszony soron állva tudjuk megadni, mely tárgyévi jogviszonya képezi a jelenlegi jogviszony előzményét:
Amennyiben a dolgozónak szerepel a munkaügyi alapadatok menüpontban is berögzített előzménye, akkor az új tárgyévi jogviszony rögzítésekor felugrik a jogviszony választó ablak, melyben az előző munkahelyek szekcióban felrögzített jogviszonyt lehet hozzákapcsolni valamelyik tárgyévi jogviszonyhoz:
Fontos hangsúlyozni, hogy a jogviszonyok egymáshoz kapcsolásának csak pénzellátás számfejtése esetén van jelentősége.
A program figyeli a két jogviszony között eltelt időt, így az egymáshoz kapcsolt jogviszonyokat a program nem tekinti folyamatosnak, amennyiben több mint 30 nap telt el közöttük.
A program nem figyeli azonban, hogy a két jogviszony egymáshoz kapcsolásának egyéb törvényi feltételei fennállnak-e, így kérjük fokozott körültekintéssel járjanak el a jogviszony kapcsolás során!
Hasznosnak találta a cikket?
Nagyszerű!
Köszönjük visszajelzését
Sajnáljuk, hogy nem tudtunk segíteni
Köszönjük visszajelzését
Visszajelzés elküldve
Köszönjük közreműködését és megpróbljuk a cikket kijavítani