Választható béren kívüli juttatás – Tematikus összefoglaló
Általános információk
Programunkban lehetőség van cafetéria nyilvántartására, és elszámolására.
A modult kétféle képpen használhatjuk: webes felületen vagy webes felület nélkül.
A cafetéria modul használatának lényege abban áll, hogy a dolgozókhoz berögzített juttatásokat a program az általunk megadott szempontok alapján automatikusan arányosítja, amennyiben szükséges, így nem kell kézzel kiszámolni, hogy a szabályzatnak megfelelően a dolgozót távollét esetén az adott hónapban mennyi cafetéria illeti meg.
A webcafetéria lényege, hogy a cafetéria juttatásra jogosult munkavállalók egy közös webes felületen, saját adóazonosítóval belépve éves szinten – a cafetéria éves értékhatárát figyelembe véve- megadják, hogy a rendelkezésre álló cafetéria elemekből mikor, mennyit szeretne igénybe venni. Így a bérszámfejtőnek csak annyi dolga van, hogy a dolgozók által összeállított cafetéria nyilatkozatot leszinkronizálják a bérprogramba. Ezt követően a dolgozók által választott juttatásokat a program a feladást követően minden hónapban automatikusan számfejti.
Beállítások/Választható béren kívüli juttatás
Ezen a felületen tudjuk megadni, hogy a cafetéria rendszert milyen beállításokkal szeretnénk használni.
Az éves rekreációs keretösszeg megegyezik az aktuális törvényi előírásokban foglalt összeggel. A program ezt az összeget figyeli, mint éves keretösszeg és ennek megfelelően számolja időarányosan a kedvezményes adózású keretösszeget.
A keretösszeg arányosítás módját meg tudjuk adni naptári és munkanapos formában is.
- Naptári napos: évközi be illetve kilépés esetén az éves keretösszeget a naptári napokkal osztjuk, majd ezen értéket a jogviszonyban töltött naptári napokkal szorozzuk meg.
- Munkanapos: évközi be illetve kilépés esetén az éves keretösszeget a ledolgozható munkanapokkal osztjuk (éves szinten), majd ezt az értéket a ténylegesen ledolgozott munkanapokkal szorozzuk föl.
- Éves keretösszeg arányosítás belépéskor
Az időszak kezdete lehet a belépés dátuma, vagy a próbaidő lejárta. Amennyiben a belépés dátumát választjuk, béren kívüli juttatást már a belépés dátumától juttatjuk a munkavállaló részére. Amennyiben a próbaidő lejárta lehetőséget választjuk, az azt jelenti, hogy a munkavállaló béren kívüli juttatásra csak a próbaideje lejárta után jogosult.
További beállításokat adhatunk meg annak függvényében, hogy mikortól szeretnénk jogosulttá tenni munkavállalónkat a béren kívüli juttatásokra. Lehetőséget biztosít a program többek között arra is, hogy amennyiben a beállított naptári nap előtt, vagy után lép be, akkor a belépés hónapjára jogosult legyen –e cafetéria juttatásra, vagy sem.
- Éves keretösszeg arányosítás kilépéskor
Ugyanez a beállítás megtalálható a kilépésre vonatkozóan is, azaz itt is megadhatjuk, hogy amennyiben a kilépés dátuma a hónap meghatározott napja előtt van, vagy utánra esik, akkor jogosult-e cafetéria juttatásra az adott dolgozó a kilépés hónapjában, vagy sem.
- Arányosítás heti órakeret alapján
Az ablak felső részén található keretösszeg a teljes munkaidős munkarendben foglalkoztatottakra szabva kalkulálódott. Amennyiben bejelölésre kerül az „arányosítás heti órakeret alapján” sor, a program az adott dolgozónál (akinél be fogjuk állítani a vállalt béren kívüli juttatásokat), ellenőrizni fogja keretösszeg számításakor a heti munkaidejét, azaz például részmunkaidős esetében a megfelelő arányban csökkenteni fogja a felhasználható keretösszeget.
- Éves keretösszeget csökkentő kieső idők
Amennyiben a cafetéria szabályzat kitér arra, hogy milyen távollétek esetén nem illeti meg a munkavállalót cafetéria juttatás, akkor a Törzskarbantartások/Cégfüggő törzsek/VBK juttatás kieső idő menüpontban fel kell rögzíteni, majd a beállítások menübe visszatérve a VBK juttatás beállító felületén fel kell venni ezeket.
- Webcafetéria rendszer aktiválva
A cafetéria modul, tehát a béren kívüli juttatások automatikus arányosítása webes felület nélkül is használható. Amennyiben weben szeretnénk a modult alkalmazni, még több terhet levéve így a bérszámfejtésről, akkor a Webcafetéria rendszer aktiválva jelölőnégyzetet ki kell pipálnunk és a mentés gomra kell kattintanunk.
A program ekkor létrehozza a linket, ahol a cafetéria webes felülete elérhető.
Törzskarbantartás/Közös törzsek
A cafetéria modul használatához a Törzskarbantartások/Cégfüggő törzsben fel kell vennünk azokat a juttatásokat, juttatás csomagokat, kieső időket, amiket a cafetéria modulban használni illetve érvényesíteni szeretnénk.
- VBK juttatások
A cafetéria modul használatához fel kell vennünk a programba a cafetéria szabályzatban meghatározott választható juttatásokat.
Az Új felvitel gombra kattintva tudunk új juttatást rögzíteni.
Ezen felület esetén is érvényes megállapítás, hogy a félkövérrel szedett adatok megadása kötelező.
- Kód: A mezőt a program automatikusan tölti, ezzel nem kell külön foglalkozni.
- Jövedelem jogcím: Ebben a mezőben ki kell választanunk a Kulcs-Bér jövedelem jogcím törzsében szereplő béren kívüli juttatást. Amennyiben gyári alapértelmezett jövedelem jogcímről van szó, a program automatikusan kitölti ennek angol illetve német nyelvű megfelelőjét is. A megnevezés mezőbe is átmásolja a program a jövedelem jogcím megnevezését, de ettől el lehet térni, ez a mező átírható.
Amennyiben olyan jövedelem jogcímet szeretnénk bevezetni béren kívüli juttatásként, ami a program törzsadatiban nem szerepel, akkor azt először a Törzskarbantartás/Közös törzsek/Jövedelem jogcímek menüpontban fel kell venni, ezt követően válik kiválaszthatóvá a VBJ juttatás felületen.
Az idegen nyelvű megnevezésnek csak akkor van jelentősége, ha Kulcs-Bér Európa programot használunk és szeretnénk, ha ezek a juttatások a dolgozóhoz kiválasztott alapértelmezett (angol, német vagy ukrán) nyelven jelennének meg akár a webes felületen, akár a webtől függetlenül az idegen nyelven lekért nyomtatványokon.
Az idegen nyelvű megnevezés megadására természetesen egyedi jövedelem jogcímek esetén is van lehetőség.
- Szorzó: A mezőt abban az esetben kell tölteni, ha a dolgozó számára adott juttatást bruttó összegben szeretnénk kezelni, tehát ha áthárítjuk a dolgozóra a juttatás adóterheit. Külön tudjuk beállítani a Béren kívüli juttatás és az Egyes meghatározott juttatásra vonatkozó szorzókat. Ez abban az esetben is fontos, ha egy béren kívüli juttatást a rekreációs keretösszegen felül is adunk a munkavállalónak és a keretösszegen felüli rész már egyes meghatározott juttatásnak minősül, így azt már magasabb szorzóval kell figyelembe venni. Ezt a program figyeli is.
Ebben az esetben a dolgozó számára meghatározott cafetéria keretösszeget a program a bruttósított összeggel csökkenti.
A kerekítés mezőben azt tudjuk beállítani, hogy amennyiben tört összeg kerül megállapításra a szorzó használata miatt, akkor ezt az összeget milyen módon kerekítse a program (általános szabályok szerint, lefelé, felfelé)
- Költség: Amennyiben utalvány formátumú juttatást adunk a dolgozóknak, mely kezelési költséggel jár, ennek összegét is átháríthatjuk a dolgozókra a költség mező kitöltésével.
A költséget megadhatjuk összeg szerűen, de százalékos formában is.
- Összeghatárok: Az összeghatárok megadásával a dolgozók által választható juttatások esetén tudunk korlátozásokat megadni. Amennyiben beállítjuk a havi vagy éves minimum vagy maximum összegeket, akkor a dolgozó csak ennek megfelelően tudja a webes felületen igényelni a juttatást.
- Mely hónapokban igényelhető: Szintén a dolgozó számára jelenthet korlátozást nyilatkozata összeállítása során. Amennyiben egy juttatás pl. az Iskolakezdési támogatás estén megadjuk, hogy csak július, augusztus és szeptember hónapban igényelhető, akkor ettől eltérő hónapokban a dolgozó nem tudja kiválasztani a weben a juttatást.
- Juttatás összegének arányosítása kilépéskor: A Beállítások menüben magára a cafetéria keretre tudtunk beállítani arányosítást jogviszony megszűnésekor. Ez a kilépéskori arányosítás azonban megadható juttatásonként külön-külön is.
- Egyéb adatok: A juttatási elemek esetén be tudjuk állítani, hogy milyen címletekben érhető el, így tudjuk biztosítani, hogy a dolgozó csak olyan összegben igényelheti adott hónapban a juttatást, ami a rendelkezésre álló címletek alapján teljesíthető. Pl. egy utalvány formátumú juttatásból elérhető 200Ft és 500Ft-os címlet. Amennyiben nem állítjuk be a juttatáshoz kapcsolódóan a címletet, a dolgozó egy hónapra igényelhet akár 1300Ft értékben juttatást, ezt viszont nem fogjuk tudni teljesíteni, mert a rendelkezésre álló címletek alapján ez az összeg nem teljesíthető.
Kieső idő is beállítható juttatásonként.
Valamint az adott juttatást hozzá tudjuk rendelni munkakörökhöz, foglalkozási viszonyokhoz vagy beosztásokhoz. Ezáltal biztosítani tudjuk, hogy az adott juttatást azon dolgozók igényelhessék, akik jogosultak rá.
- VBK juttatás csomagok
Amennyiben a VBK juttatás menüpontban felvettük a választható béren kívüli juttatás elemeket, csomagokat is összeállíthatunk belőlük.
Az Új felvitel gombra kattintva tudjuk beállítani a csomag jellemzőit:
- Kód: A program automatikusan generálja.
- Megnevezés: Itt kell megadni a csomag megnevezését. Angol, német és ukrán nyelven is megadható.
- Rekreációs juttatás: Ebben a mezőben lehet megadni, hogy az adott csomag mekkora keretösszeget tartalmaz. Azt is be tudjuk állítani, hogy a dolgozó mekkora minimum összeget kell, hogy megadjon a csomag választása esetén havi szinten.
- Aktív csomag: Amennyiben egy berögzített csomagot szeretnénk kivezetni, akkor az aktív csomag jelölőnégyzet mellől ki kell venni a pipát. Ebben az esetben ezt a csomagot már nem lehet választani a cafetéria felületen.
- Mely hónapokban igényelhető: A hónapjelölő segítségével azt tudjuk beállítani, hogy az adott csomagot a dolgozók mely hónapokban igényelhetik.
- Választható béren kívüli juttatások: Ebben a mezőben tudjuk felvenni, hogy az adott csomag milyen juttatási elemekből épül fel. Ebben a listában azokat a béren kívüli juttatási elemeket tudjuk kiválasztani, amelyeket a VBK juttatás menüpontban felrögzítettünk.
A kiválasztott juttatási elemek magukkal hozzák azokat a beállításokat, amiket a VBK juttatás menüben beállítottunk hozzájuk.
- Egyéb adatok: A juttatás csomagok esetén is meg tudjuk határozni, hogy mely foglalkozási viszonyok, munkakörök vagy beosztások esetén érhetők el.
- VBK juttatás kieső idő
A cafetéria modul használatának lényege, hogy használata esetén a program automatikusan tudja kezelni a ki -és belépés valamint a kieső idők miatti arányosításokat. A kieső idők kezelése érdekében fel kell vennünk a programban azokat a jelenléteket, amelyekre valamilyen szabály szerint nem jár cafetéria a dolgozóknak.
A menüpontban az Új felvitel gombra kattintva tudunk felvenni kieső időt:
- Sorszám: Az első kieső idő felvétele esetén a sorszámot meg kell adnunk. Az összes többi kieső idő esetén ezt a mezőt a program automatikusan tölti majd.
- Megnevezés: A kieső idő megnevezése, amely alapján tudjuk majd, hogy a szabály, mely jelenlétekre vonatkozik.
- Határnap: Ezen a részen kell megadnunk, hogy az arányosítás milyen szabály alapján történjen. Megadhatjuk a napok számában, de akár százalékos formában is.
Pl. A szabályunk neve betegszabadság és azt szeretnénk, hogy a dolgozó cafetéria kerete arányosításra kerüljön, amennyiben adott hónapban a betegszabadságos napok száma meghaladja a 10-et. Ebben az esetben a határnaphoz be kel írni, hogy 10, a figyelembe vett jelenlétadatoknál pedig ki kell pipálni a betegszabadságot és az egyéb saját betegséggel összefüggő keresőképtelenséggel összefüggő jelenléteket.
- Érvényesség: Megadhatunk időintervallumot is, amelyen belül alkalmazni kell a kieső idő miatti arányosítást. pl: Az év vége a hajtós időszak a cégnél. A dolgozókat szeretnénk ösztönözni, hogy ebben az időszakban ne menjenek szabadságra, ezért beállítjuk, hogy a cafetéria keret arányosításra kerül november, december hónapban az igénybe vett szabadságos napok figyelembevételével.
- Figyelembe vett jelenlét jogcímek: A listázott jelenlét jogcímek közül ki kell jelölni azokat, amelyekre a fent megadott arányosítási szabályok vonatkoznak. Ezeket veszi figyelembe a program az arányosítás számításakor.
Dolgozók adatai – adatrögzítés
Amennyiben végeztünk a Beállítások és Törzskarbantartások menüben a szükséges adatok megadásával, átléphetünk a dolgozók adatlapján a VBK nézetre:
- Nyilatkozatok
Itt tudjuk felrögzíteni a dolgozókhoz a cafetéria nyilatkozatokat:
Az Új gomb megnyomásával tudjuk rögzíteni, hogy a dolgozó milyen keretösszeggel rendelkezik az adott évre:
- Sorszám: Automatikusan generálja a program a nyilatkozat létrehozásakor.
- Állapot: A nyilatkoztatás folyamata követhető le az állapot beállításával. Legnagyobb jelentősége a webcafetéria alkalmazása esetén van, ebben az esetben az állapot automatikusan kerül módosításra bizonyos esetekben. A webre azokat a nyilatkozatokat tudjuk feltölteni, amelyek állapota Előkésztve státuszú.
A nyilatkozatok állapota a webre történő felszinkronizálását követően automatikusan Nyilatkozás alatt státuszú lesz. Amennyiben a dolgozók összeállítják a nyilatkozatukat a weben és ezeket a leszinkronizálással letöltjük a programba, az állapot átállításra került Nyilatkozás készre.
A bérszámfejtő ekkor még le tudja ellenőrizni a nyilatkozatokat. Ha megfelelőnek találja, akkor átállítja az állapotot Véglegesítve státuszra. Ezzel a nyilatkozás folyamata lezárásra kerül.
A véglegesített nyilatkozat tartalma a későbbiekben nem módosítható.
Amennyiben a dolgozóhoz berögzítettünk egy cafetéria nyilatkozatot és legalább egy hónapot leszámfejtettünk így, a választható béren kívüli juttatás nézetben a nyilatkozat felületen új jelölés jelenik meg:
A nyilatkozatot ezen gomb segítségével le tudjuk zárni, amennyiben a dolgozónak megszűnik a jogviszonya, vagy érvénytelenítni tudjuk, ha év közben új nyilatkoztatás szükséges. Az érvénytelenített nyilatkozat felhasználási adatai megjelennek a Tárgyévi korábbi nyilatkozatok összegei fülön.
Amennyiben akár az induló, akár a záró keretösszeget korrigálni szeretnénk, ezt a Keretösszeg korrekciók fülön tehetjük meg.
- Terv/felhasználás
Webcafetéria használata esetén a dolgozói nyilatkozatok webről történő leolvasása esetén a program erre a felületre olvassa be az adatokat.
Amennyiben nem használunk webcafetéria rendszert, akkor a bérszámfejtő ezen a felületen tudja kézzel berögzíteni a dolgozó nyilatkozatát.
A terv összegek azt mutatják, hogy a nyilatkozat alapján egyes hónapokban mekkora összegben került választásra egy-egy juttatás. A felhasználás azt mutatja, hogy ehhez képest adott hónapban mekkora összeg került számfejtésre. Itt eltérést a kieső idők okozhatnak.
Az ablak alján az egyes juttatásokhoz illetve csomagokhoz beállított tulajdonságok részletezése történik.
A Megvonások fülön pedig a kieső idők listázása történik.
Sem a weben sem a program felületén nem tudunk elmenteni olyan nyilatkozatot, melynek keretösszege negatívba fordul.
Amennyiben a választott juttatások között önkéntes pénztári tagdíj hozzájárulás szerepel, akkor a képernyő alsó részén megjelenik az Önkéntes pénztári adatok fül, ahol lehetőségünk van megadni az Önkéntes pénztár adatait az utaláshoz és a tagdíjlista készítéshez.
Nyilatkozatok
Webcafetéria alkalmazása esetén a Nyilatkozatok/Választható béren kívüli juttatás nyilatkozatok/Webcafetéria nyilatkozatok kezelése menüpontban tudjuk az Előkészítve állapotú nyilatkozatokat feltölteni a webre.
A menüpont indításakor felugrik az általános szűrőablak, ahol ki tudjuk válogatni, mely dolgozók nyilatkozatait szeretnénk feltölteni a webre.
A szűrőablak okézását követően megjelenik a nyilatkozatok feltöltő felülete:
A felületen lehetőségünk van feltölteni a webre az előkészített nyilatkozatokat, e véglegesített nyilatkozatokat le tudjuk szinkronizálni és lehetőségünk van külön csak a juttatások törzsadatait feltölteni. Erre akkor lehet szükség, ha a dolgozói nyilatkozatokat már felszinkronizáltuk, de utólag módosítani akarunk a juttatások listáján, vagy a csomagok tartalmán. Ekkor elegendő csak a módosított törzsadatokat felszinkronizálni. Mindennek természetesen csak akkor lehet létjogosultsága, ha a dolgozók még nem mentették el nyilatkozatukat.
Webes felület
Amennyiben a dolgozók adatlapján az Elérhetőség menüpontban megadásra kerül e-mail cím, akkor a dolgozók értesítést kapnak róla, hogy elérhető számunkra a webes felületen a nyilatkozás lehetősége:
A webes felületre a dolgozók az első bejelentkezés alkalmával adóazonosító jelükkel tudnak belépni.
A bejelentkezést követően a dolgozó neve mellett található beállítások ikonra kattintva tudják változtatni a bejelentkezési jelszót.
A felületen a bal felső sarokban található a nyilatkozat éves keretösszege, illetve, hogy még mekkora a nyilatkozatban választható fennmaradó összeg.
A nyilatkozatot egész évre meg kell adni havi bontásban.
A nyilatkozat időintervallumának megfelelően megjelennek az érintett hónapok nevei, ezekre kattintva lehet az adott hónapra megtenni a nyilatkozatot.
Attól függően, hogy csomag vagy egyes juttatás lett a dolgozóhoz választási lehetőségként felkínálva, esetleg mindkettő, tud a dolgozó a csomag illetve a juttatás legördülő menüjéből választani.
Csomag választása esetén a program automatikusan listázza a csomagban szereplő juttatásokat, csak a kívánt összegeket kell megadni az egyes juttatási elemek mellett. A Választott juttatás tartalma mező jobb felső sarkában mutatja a program a csomag keretösszegét, így segíti a dolgozót a helyes nyilatkozat összeállításában.
Egyes juttatás választásakor a Hozzáadás gombot kell megnyomni, hogy a juttatás mellé be tudjuk írni az igényelt összeget.
Amennyiben egy adott hónap tekintetében elkészítettük a nyilatkozatot, akkor a mentés gombra kattintva rögzíteni tudjuk az adatot.
Ezt követően a felület alján megjelenik juttatási elemenként az összesítés illetve legalul táblázatos formában egész éves áttekintőt kapunk.
A következő hónapra állva megismételhetjük a manuális rögzítést, de arra is lehetőségünk van, hogy előző hónapról átmásoljuk az adatokat.
Az első hónap adatainak rögzítését követően a Felhasználói adatok ablak alatti megjelenik az Adatok átvétele előző hónapból gomb is. Ennek megnyomásával az adatok átmásolhatók a megelőző hónapról.
Az Aktuális hónap adatainak törlése gombbal törölni tudjuk az előzetesen berögzített adatokat.
Amennyiben a nyilatkozást minden hónap tekintetében elvégeztük, a nyilatkozatot véglegesíteni kell.
A bérszámfejtő ezt követően tudja az adatokat letölteni a bérprogramba.
Elszámolás/Választható béren kívüli juttatások
- Csoportos nyilatkozat rögzítés
Lehetőségünk van a dolgozók egy kiválasztott csoportjához vagy a teljes dolgozói állományhoz hozzárendelni a cafetéria nyilatkozatot, ahelyett hogy a dolgozói adatlapra egyesével belépve kellene ezt megtenni. Ennek köszönhetően rengeteg időt spórolhatunk az év eleji teendők közepette.
Az Elszámolás/Választható béren kívüli juttatások/Csoportos nyilatkozat rögzítés menüpontban érjük el a funkciót.
Szűrőablak segítségével tudjuk kialakítani azt a dolgozói csoportot, akik részére a nyilatkozatot szeretnénk berögzíteni.
A felületen találjuk a csoportos beállítás lehetőségét, ahol meg tudjuk adni a nyilatkozat keretösszegét akár a rekreációs akár a béren kívüli juttatások esetén. A program a belépés dátumának függvényében automatikusan elvégzi a keretösszeg arányosítását. Alapértelmezett beállítások mellett a nyilatkozatok hatálydátumaként a tárgyév január 01-ét állítja be, de természetesen ez az adat is módosítható kézzel a beállító ablakban.
A funkció további előnye, hogy a rögzítéssel egy időben megadható a nyilatkozat státusa is, ami a webes használat esetén további segítség a felhasználónak, a státus előkészítve állapotra állítása esetén a nyilatkozatok azonnal szinkronizálhatók a webre.
A nyilatkozatokhoz azonban nem csak keretösszeget tudunk megadni, hanem a nyilatkozatban választható juttatások, juttatás csomagok is beállíthatók:
A juttatás csomagok kiválasztásakor akár az éves tervet is fel tudjuk tölteni a dolgozókhoz:
Ennek természetesen akkor van jelentősége, ha nem weben keresztül nyilatkoztatjuk a dolgozókat.
- Csoportos nyilatkozat módosítás
A nyilatkozatok berögzítése mellett lehetőség van a korábban rögzített nyilatkozatok csoportos módosítására is.
A módosítás felületét szintén az Elszámolás/Választható béren kívüli juttatás menüpontból érik el. A felület felépítése megegyezik a rögzítő felülettel.
Amennyiben a nyilatkozatokat már véglegesítettük, nincs lehetőségünk a tartalmát módosítani tovább.
- Feladás elszámoláshoz
Amennyiben a dolgozók adatlapján véglegesítésre kerültek a cafetéria nyilatkozatok, feladhatók a számfejtés fel. A modulból minden hónapban a feladás segítségével kerülnek átemelésre a cafetéria elemek. A feladás során vizsgálja a program, hogy kell-e a arányosítani kieső idő miatt valamelyik dolgozó cafetéria keretét, vagy valamelyik juttatási elemét.
Nyilatkozatok, Nyomtatványok, Tételes analitika
- Nyilatkozatok
- VBK juttatás tartozás levonás
A dolgozó ezen nyilatkozat keretében adja hozzájárulását ahhoz, hogy a jogosultság nélkül folyósított cafetéria juttatást visszavonja tőle a munkáltató.
- Webcafetéria nyilatkozatok kezelése
Ebben a menüpontban tudjuk a webcafetéria rendszerbe feltölteni a dolgozók nyilatkozatait illetve a cafetéria juttatások és csomagok törzsadatait, valamint itt tudjuk letölteni a véglegesített nyilatkozatokat.
- VBK juttatás nyilatkozat: Amennyiben a dolgozók összeállították nyilatkozataikat és ezt a bérszámfejtés is jóváhagyta, a elfogadott nyilatkozatot ki tudjuk nyomtatni a programból, ezt a dolgozó alá tudja írni:
- SZÉP kártya munkavállalói nyilatkozat: A munkavállalók, ha a tárgyévben több foglalkoztatótól részesültek Széchenyi Pihenő Kártya juttatásban, a kapott juttatás összegéről nyilatkozatot kell tenniük. A programból lekérhetjük az érintett dolgozóra vonatkozóan a nyilatkozatot.
A kiválasztott dolgozók személyes adataival a program feltölti a nyilatkozatot.
- Nyomtatványok
A Nyomtatványok/Béren kívüli juttatások menüpontban három nyomtatványt találunk a béren kívüli juttatások listázására. Fontos, hogy mindhárom listában csak a véglegesített státuszú nyilatkozatokban szereplő tételek jelennek meg!
- Választható béren kívüli juttatások általános lista
Ez a lista ad segítséget az utalvány formátumú juttatások listázásához, vagy az esetleges utalvány formátumú juttatások megrendeléséhez.
A menüpont indítását követően felugrik az általános szűrőablak, ahol konkretizálni tudjuk az általunk megjeleníteni kívánt lista tartalmát:
- Választható béren kívüli juttatások éves lista
Ez a lista mutatja a programban rögzített nyilatkozatok tartalmát összesített formában.
Ehhez a nyomtatványhoz is tartozik szűrőablak ahol meg tudjuk határozni, hogy bruttó vagy nettó összegeket szeretnénk látni, esetleg mindkettőt.
A juttatásokat ki tudjuk listázni egyesével, vagy csoportosan is.
- Béren kívüli juttatások listája: A szűrőablakon a szűrés időszakának beállítást követően az OK gomb megnyomását követően a listában felgyűjtésre kerül a Kulcs-Bér programban számfejtett béren kívüli juttatások adata. A lista tartalmazza a számfejtés hónapját, kifizetés napját, a számfejtett juttatásokat, a göngyölt értékeket, valamint a juttatások felső határát és a rekreációs összeghatárt.
A táblázat adattartalmát az első oszlopban található „*” ikonra kattintva szabadon össze tudjuk válogatni, az oszlopok sorrendjét a táblázatkezelésnél leírtak alapján módosíthatjuk. Amennyiben a kívánt formát sikerült elérni, a Lista/Táblázat beállításának mentése sablonként menüpontban el is tudjuk menteni. A következő lekérdezéskor így elegendő a nyomtatási kép jobb felső sarkában található Táblázat sablon mezőben kiválasztani, hogy mely sablon alapján szeretnénk látni az adatokat. A listát excel fájlba mentve tovább szerkeszthetjük.
- Tételes analitika:
Az Adatszolgáltatások/tételes analitika lista lekérdezésekor lehetőségünk van az összes elszámolt cafetéria juttatást lekérdezni havi, több havi vagy akár éves szinten is.
A Tételes analitika lista beállításaiban lehetőségünk van a cafetéria jövedelmek nettó összegének megjelenítésére is amennyiben az opció bejelölésre kerül, úgy a táblázatban külön oszlopban jelenik meg a cafetéria bruttó és nettó összege az alábbi cafetéria típusok esetében:
- béren kívüli juttatás
- egyes meghatározott juttatás
- bérként adózó juttatás.
Hasznosnak találta a cikket?
Nagyszerű!
Köszönjük visszajelzését
Sajnáljuk, hogy nem tudtunk segíteni
Köszönjük visszajelzését
Visszajelzés elküldve
Köszönjük közreműködését és megpróbljuk a cikket kijavítani