Kulcs-Bér 2023. március (v2848)

Módosítva ekkor Wed, 24 Júl ekkor: 1:11 DU

A képen Webhely látható

Automatikusan generált leírás

Kulcs-Bér 2023. március (v2848)

 

 

Megjelenési dátum: 2023. március 29.

Felhős Ügyfeleink számára a verzió 2023. március 30-án lesz elérhető.

A frissítő verzió telepítése előtt mindenképpen készítsenek adatbázismentést!

Jogszabálykövetés

1. Szakképzési munkaszerződés rögzítésével, kezelésével kapcsolatos változások a Kulcs-Bérben

2. Adó adatlap Feljegyzések része

3. Nevelőszülői jogviszony NYENYI kódja

Új fejlesztés

4. Magánszemélyhez nem köthető juttatások analitika törzs átcsoportosítása a Közös törzsbe
5. TAO-ról KIVA-ra vagy KIVA-ról TAO-ra történő munkaadói forma változás – Járulék igazolás gyűjtés

Hibajavítás

6. T1041 változás jelentés gyűjtési hiba azonos biztosítás szünetelése és biztosítási jogviszony megszűnése dátum esetén     

7. Visszamenőleges jelenlét korrekció, visszamenőleges béremelés hóközi elszámolása esetén nem került megjelenítésre a számfejtésben a jövedelem

8. Segélyezési pénztárnapló – hóközi kifizetési adatok gyűjtési hibája

Jogszabálykövetés

Szakképzési munkaszerződés rögzítésével, kezelésével kapcsolatos változások a Kulcs-Bérben

Kulcs-Bér  Light, Standard, Kompakt, Prémium és Európa verzióban elérhető funkció

Velünk együtt bizonyára valamennyi olyan Ügyfelünk, aki szakképzési munkaszerződéssel, valamint saját munkavállalójával kötött szakképzési munkaszerződéssel foglalkoztatottak elszámolását kezeli, szembesült az e jogviszony körüli ellentmondásos jogértelmezésekkel. A kamarai oldalakon is számos, egymással ellentmondó leírás olvasható a témában, így – bár 2022. évben, mielőtt a szakképzési munkaszerződés jogviszony kezelését biztosítottuk a programban, szakmai véleményt kértünk a NAV-tól,  és az eddig a témában biztosított fejlesztés erre támaszkodik -, ismételten szakmai véleményt kértünk a NAV-tól a szakképzési munkaszerződés fennállása esetében történő SZOCHO mentesség, szja mentesség, valamint alkalmazás minősége kód helyes alkalmazása kapcsán.

A szakmai vélemény értelmében:

„1. Első kérdése arra irányult, hogy a szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet (továbbiakban: Vhr.) 248. §-a szerinti esetben, vagyis a saját munkavállaló képzésekor hogyan érvényesül a szociális hozzájárulási adó mentesség.
A szociális hozzájárulási adóról szóló 2018. évi LII. törvény (továbbiakban: Szocho tv.) 5. § (1) bekezdés e) pont ea) alpontja szerint nem keletkezik a Szocho tv. 1. § (1)- (3) bekezdése szerint adófizetési kötelezettsége a kifizetőnek a szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Szkt.) 83. § (1) bekezdése szerinti szakképzési munkaszerződés, illetve az Szkt. 125. § (3) bekezdés b) pontja szerinti tanulószerződés alapján létrejött jogviszonyra tekintettel.
A levelében hivatkozott hivatalos szaklapban szereplő cikk megjelenését követően a Pénzügyminisztérium – a Kulturális és Innovációs Minisztériummal, illetve a Technológiai és Ipari Minisztériummal egyeztetve – a következő álláspontot alakította ki.
 A Vhr. 248. §-a szerinti saját munkavállaló képzése esetében a szakképzési munkaszerződés elemeivel módosított munkaszerződés egészét – tartalma alapján – az Szkt. 83. § (1) bekezdése szerinti szakképzési munkaszerződésnek kell tekinteni, ezért az az alapján kifizetett összevont adóalapba tartozó jövedelem a Szocho tv. 5. § (1) bekezdés e) pont ea) alpontja alapján teljes egészében – tehát az eredeti munkaköri feladatokra és a szakképzésben való részvételre járó munkabér egyaránt – mentesül a szociális hozzájárulási adó fizetés alól.

2. Második kérdése arra irányult, hogy ha az eredeti munkaszerződés a szakképzési munkaszerződés tartalmi elemeivel való kiegészítését követően szakképzési munkaszerződés alapján létrejött munkaviszonynak minősül, továbbra is 20-as alkalmazás minősége kódon kell-e jelenteni az e jogviszonyból származó valamennyi TB járulékköteles jövedelmet a 2308 bevallás jogviszonyos 2308M-08-2308M-11 lapjain?
 A módosított munkaszerződés alapján fennálló jogviszony esetében a 2308-as bevallás magánszemélyre vonatkozó jogviszonyos lapjain 120-as (szakképzési munkaszerződéssel történő foglalkoztatás) jogcímkódot kell feltüntetni, tekintettel arra, hogy az eredeti munkaszerződés a módosítást követően szakképzési munkaszerződésnek tekintendő.

3. Harmadik kérdése a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (továbbiakban: Szja tv.) 1. számú mellékletének 4.11. pontjában foglaltak értelmezésére irányult. Az Szja tv. hivatkozott pontja értelmében adómentes a szakképzési munkaszerződés alapján a duális képzőhelyen folytatott szakirányú oktatásban részt vevő magánszemélynek a szakképzésről szóló törvény alapján meghatározott mértékben kifizetett munkabér és a minimálbért meg nem haladó mértékű más pénzbeli és nem pénzbeli juttatás.
A Vhr. 248. § (2) bekezdése szerint, ha a képzésben részt vevő személy az eredeti munkaköri feladatait is ellátja, a munkaszerződésben meg kell határozni a munkaköri feladatokra és a szakképzésben való részvételre fordítható munkaidő arányát, és ehhez igazodóan a képzésben részt vevő személyt megillető munkabér, illetve szabadság mértékét. A felek ebben az esetben úgy is rendelkezhetnek, hogy a képzésben részt vevő személyt szerződéses munkaideje teljes időtartamára továbbra is az eredeti munkabére illeti meg.
A Vhr. 253. § (1) bekezdése szerint ugyanakkor a szakképzési munkaszerződés alapján kifizetett munkabér havi mértékének összege a szakirányú oktatás központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott önköltsége egyhavi összege (100.000 forint), de legfeljebb annak százhatvannyolc százaléka (168.000 forint).
 Tájékoztatom, hogy egyeztetést kezdeményeztünk abban a kérdésben, hogy a Vhr. 248. § szerinti esetben mit tekinthetünk az Szkt. alapján meghatározott mértékben kifizetett munkabérnek. Az egyeztetés lezárultát követően, a kialakított szakmai álláspontról haladéktalanul értesítem.”

A fentiek alapján a szakképzési munkaszerződés kezelése kapcsán a következő változtatásokra került sor a Kulcs-Bér programban:

Törzskarbantartás/Közös törzsek/Foglalkozási viszonyok

2023. február/3 verziónktól kezdődően a Törzskarbantartás/Közös törzsek/Foglalkozási viszonyok törzscsoportban új foglalkozási viszonyt biztosítunk „Szakképzési munkaszerz. felnőttképzésben résztvevő” megnevezéssel.
A korábban Szakképzési munkaszerződés nevű foglalkozási viszony megnevezése és beállításai módosításra kerültek. Az új megnevezés: „Szakképzési munkaszerz. nappali tag. tanulóval„. A foglalkozási viszony Bizt. jogv. típusa jelen verziótól kezdődően: „köznevelési intézményben nappali tagozatos tanuló munkavállaló”

Fontos!

Kérjük, hogy attól függően, hogy a szakképzési munkaszerződést felnőttképzésben résztvevővel, vagy nappali tagozatos tanulóval kötötték, a megnevezés alapján megfelelő foglalkozási viszonyt válasszák ki a Dolgozó adatai/Jogviszonyok/Jogviszony alapadatai képernyő Foglalkozási viszony során.
A fenti két foglalkozási viszony esetében a Foglalkozási viszony törzs beállító felületén a Bizt.jogviszony típusa kód határozza meg a TB járulékfizetési alsó határra való kiegészítési kötelezettséget, amely nappali tagozatos tanulóval létesített szakképzési munkaviszony esetében nem áll fent, felnőttképzési intézményben tanulmányokat folytató személlyel létesített szakképzési munkaviszony esetében azonban fennáll. (Lásd: A szakképzési munkaszerződéssel történő foglalkoztatás a Tbj. 6. § (1) bekezdés a) pontja alá tartozik, így esetükben is alkalmazni kell a járulékfizetési alsó határra vonatkozó szabályt, amennyiben a tanuló, a képzésben részt vevő személy pénzbeli juttatása, vagyis a járulékalap nem éri el havonta legalább a minimálbér 30 százalékát. A járulékfizetési alsó határra vonatkozó rendelkezést ugyanakkor nem kell alkalmazni az Szkt. szerint szakképző intézményben nappali rendszerű szakmai oktatás keretében tanulmányokat folytató tanuló esetében. Ebből következik, hogy a nem nappali rendszerű oktatás esetében a járulékfizetési alsó határ alkalmazása alóli mentesülés nem érvényesülhet. Ilyen esetben a munkáltató a járulékfizetési alsó határ alapján köteles a TB járulékot megállapítani, ha a tárgyhónapban a tanuló, a képzésben részt vevő személy részére kifizetett jövedelem a járulékfizetési alsó határt, valamint a tárgy – hónapban elszámolt járulék a járulékfizetési alsó határ után számított járulék összegét nem éri el.)
 
Kép10

Kép11

Saját munkavállalójával kötött szakképzési munkaszerződés esetében alapadat rögzítési módosítások

Abban az esetben, ha Önök a programban saját munkavállalójával kötött szakképzési munkaszerződést kezelnek, akkor a Dolgozó adatai/Jogviszonyok/Jogviszony alapadatai képernyő Foglalkozási viszony során attól a dátumtól kezdődően, amikor az eredeti munkaszerződés kiegészítésre került a szakképzési munkaszerződés kötelező elemeivel – ettől az időponttól minősül ez a „vegyes” jogviszony szakképzési munkaszerződéssel történő foglalkoztatásnak – a korábbi 20. alkalmazás minősége kódú teljes vagy részmunkaidős munkaviszony foglalkozási viszony helyett a „Szakképzési munkaszerz. felnőttképzésben résztvevő” vagy a „Szakképzési munkaszerz. nappali tag.tanulóval” foglalkozási viszonyok valamelyikét kell kiválasztani, majd később, a szakképzési munkaviszony megszűnésekor a megszűnés dátumát követő naptól ismét a 20. alkalmazás minősége kódú teljes vagy részmunkaidős munkaviszony foglalkozási viszonyok valamelyikét kell kiválasztani a Dolgozó adatai/Jogviszonyok/Jogviszony alapadatai képernyő Foglalkozási viszony során.

Például:
A munkavállaló eredeti munkaviszonya 2017.01.01-től áll fenn. A munkavállalóval szakképzési munkaszerződés megkötésére került sor 2022.12.01-től kezdődően, amely szakképzési munkaszerződés 2023.02.14-n megszűnt. Az eredeti munkaviszony továbbra is fennáll.
Adatok a Dolgozó adatai/Jogviszonyok/Jogviszony alapadatai képernyő Foglalkozási viszony során:
 
Kép12

A jogviszonyos alapadatok rögzítése egyebekben nem változik, a Dolgozó adatai/Jogviszonyok/Bérügyi adatok/Jövedelmek, juttatások képernyőn az eddigi rögzítési szabályoknak megfelelően továbbra is rögzíteni kell a Saját munkavállaló szakképzési munkaszerződése időszakot, valamint a szerződésben meghatározott díjazást:

Kép13

Számfejtési módosulás a saját munkavállalójával kötött szakképzési munkaszerződés esetében

A fenti alapadat beállítások elvégzését követően a számfejtés során a szakképzési munkaszerződés elemeivel módosított munkaszerződést szakképzési munkaszerződésként kezeli a számfejtés SZOCHO alap meghatározás szempontjából, így az eredeti munkaköri feladatokra és a szakképzésben való részvételre járó munkabér egyaránt mentesül a SZOCHO fizetés alól, azaz a számfejtésben SZOCHO fizetési kötelezettség nem fog meghatározásra kerülni.

Kérjük, tartsák szem előtt, hogy a számfejtések és a ’08 bevallás gyűjtésének helyességét csak az alapértelmezett foglalkozási viszony és az alapértelmezett jövedelem jogcímek használata és általános (5/2-es) munkarend választása mellett biztosítja programunk! 

Felhívjuk figyelmüket, hogy a szakképzési munkaszerződés kezelésével kapcsolatos fejlesztések jelenleg is folyamatban vannak!

A későbbi verzióinkban a következő fejlesztéseket biztosítjuk majd a témában:

-    Duálisnak nem minősülő képzőhely jelölhetősége – Vhr. 253. § (2) bekezdése kimondja, hogy a tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy számára az Szkt. 85. § (2) bekezdése szerinti egyéb juttatást a tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy által választott szakmához szükséges szakképzettséggel betöltött munkakörben foglalkoztatottak részére biztosított juttatással azonos mértékben, de legfeljebb évente a szakirányú oktatás központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott önköltsége egyhavi összegének százhatvannyolc százalékáig (vagyis 168.000 forintig) – az SZJA tv. 1. számú melléklet 4.11 pontja alapjánaz egyéb juttatásokkal együtt havonta a minimálbér összegéig – kell biztosítani a szja mentességet. Az Szja. tv. az adómentesség feltételéül szabja, hogy a juttatónak duális képzőhelynek kell lennie, ezért a duális képzőhelynek nem minősülő munkáltató által kifizetett munkabérre, illetve nyújtott juttatásra a fent részletezett mentesség nem alkalmazható.

-    Saját munkavállalóval kötött szakképzési munkaszerződés esetében az szja mentes határ szempontjából figyelembevehető jövedelmek köre módosulhat – A NAV  egyeztetést kezdeményezett abban a kérdésben, hogy a Vhr. 248. § szerinti esetben mit tekinthetünk az Szkt. alapján meghatározott mértékben kifizetett munkabérnek. Az egyeztetés lezárultát követően, a kialakított szakmai álláspontról értesíteni fogják társaságunkat, amennyiben pedig a válasz a programbeli működés módosítását teszi szükségessé,  az ezzel kapcsolatos fejlesztést is biztosítani fogjuk.

- Átlagos statisztikai állományi létszám számítás, KSH statisztika – A KSH iránymutatása szerint:  „Azok a tanulók, illetve képzésben részt vevő személyek, akik az általános munkarend szerint dolgoznak, illetve munkabérük eléri a minimálbér mértékét (annak munkaidő alapján számított hányadát), valamint teljesül rájuk a folyamatos (legalább egymást követő 6 munkanapig tartó) foglalkoztatás, a statisztikai elszámolásoknál a megfelelő állománycsoport sorában (teljes, vagy részmunkaidős, fizikai vagy szellemi foglalkoztatott)  a létszámban jelentendők. Díjazásuk összegét a megfelelő állománycsoport bruttó kereset oszlopában kérjük szerepeltetni. Amennyiben keresetük nem éri el a minimálbér időarányos részét, vagy nem folyamatos a foglalkoztatásuk (nem éri el a legalább egymást követő 6 munkanapot) illetve nem általános munkarend szerint dolgoznak, akkor ezek a tanulók a létszámba nem tartoznak bele (állományon kívüliek), azonban keresetüket az „egyéb, állományba nem tartozó munkavállalók” sorában kérjük szerepeltetni.”

Adó adatlap Feljegyzések része

Kulcs-Bér  Light, Standard, Kompakt, Prémium és Európa verzióban elérhető funkció

Korábbi verzióinkban a járulékra, végkielégítésre, kedvezményekre kiterjedő gyűjtést biztosítottunk az adatlap Feljegyzések részébe.
A Feljegyzések rész a 2023. évi kitöltési útmutató szerint a következőkre szolgál:
A „Feljegyzések” rovatban a magánszemély adóbevallási kötelezettségének segítése céljából azon korábbi munkáltatók neve és adószáma is feltüntethető, amelyek jövedelmi adatait az igazolás tartalmazza. Ha a munkáltató nem társadalombiztosítási, családtámogatási kifizetőhely, szintén a „Feljegyzések” rovatban javasolt felhívni a figyelmet arra, hogy a társadalombiztosítási ellátás, valamint a családtámogatás összegeit az igazolás nem tartalmazza.
A fentiek okán jelen verziónktól kezdődően a Feljegyzések részbe nem gyűjt a program adatokat.

Nevelőszülői jogviszony NYENYI kódja

Kulcs-Bér Light,  Standard, Kompakt, Prémium, Európa verzióban elérhető funkció

A Törzskarbantartások/Közös törzsek/Foglalkozási viszony törzsben alapértelmezetten biztosított „Hivatásos nevelőszülő” foglalkozási viszony NYENYI jogviszony típusát 40. kódra (nevelőszülői foglalkoztatási jogviszony) módosítottuk.

Új fejlesztés

Magánszemélyhez nem köthető juttatások analitika törzs átcsoportosítása a Közös törzsbe

Kulcs-Bér Kompakt, Prémium, Európa verzióban elérhető funkció

A Kulcs-Bér 2023. március verziófrissítés futtatását követően a Törzskarbantartás/Cégfüggő törzsek/Magánszemélyhez nem köthető juttatások analitika törzscsoport átkerült a Törzskarbantartás/Közös törzsek törzscsoportba.

Ezzel kapcsolatosan a verziófrissítés futtatását követően szükség lesz a Cégfüggő törzsekbeli Magánszemélyhez nem köthető juttatások törzselemek Közös törzsbeli Magánszemélyhez nem köthető juttatások törzselemekkel való összerendelésére, amelyet Felhasználóink a következőképpen végezhetnek el:

 Karbantartás/ Magánszemélyhez nem köthető analitika törzs átvétele közös törzsbe 

 Új almenüpontot biztosítunk a Karbantartás menüben:

Kép1

Erre az almenüpontra kattintva megjelenítésre kerül az összerendelő felület, amelyen a Magánszemélyhez nem köthető juttatások analitika cégfüggő törzs elemei hozzárendelhetők a Magánszemélyhez nem köthető juttatások analitika közös törzs elemeihez:

Kép2

A közös törzs szükséges elemei előzetesen is létrehozhatók a Törzskarbantartás/Közös törzsek/ Magánszemélyhez nem köthető juttatások analitika törzscsoportban, vagy akár ezen a felületen is létrehozhatók a képernyő alsó részén, bal oldalon megjelenített „Új létrehozása” gombra kattintva:

Kép3

Kép4

A szükséges közös törzselemek létrehozását követően a bal oldalon ki kell jelölni azt a közös törzselemet, amelyhez hozzá szeretnénk rendelni a megfelelő cégfüggő törzs elemet. A kijelölt közös törzselem sárga háttérszínnel jelenik meg. A jobb oldalon bejelöltté kell tenni annak a cégfüggő elemnek a jelölőnégyzetét, amely a kijelölt közös törzselem cégfüggő törzsbeli megfelelője:

Kép5

Kép7

Ha valamennyi elem összerendelésére sor került, akkor az OK gombra kattintva a az összerendelés mentésre kerül, amelyről a program információt is megjelenít:

Kép8

Fontos!

Az OK gomb megnyomása utána az összerendelés már nem módosítható! Az új almenüpont jelen verzióban csak akkor kerül megjelenítésre, ha a jelen verziófrissítést megelőzően a Törzskarbantartás/Cégfüggő törzsek/Magánszemélyhez nem köthető juttatások analitika törzscsoportban volt legalább egy rögzített törzselem. Ha a Törzskarbantartás/Cégfüggő törzsek/Magánszemélyhez nem köthető juttatások analitika törzscsoport nem tartalmazott törzselemet, akkor jelen verziótól kezdődően az Analitika a közös törzs Magánszemélyhez nem köthető juttatások analitika törzscsoportjában rögzítésre kerülő törzselemeket használja.

A Törzskarbantartás/Cégfüggő törzsek/Magánszemélyhez nem köthető juttatások analitika törzscsoport esetében jelen verziónktól kezdődően nem biztosíthatjuk a törzs új elemekkel való bővítését.
A Magánszemélyhez nem köthető juttatások analitika cégfüggő törzscsoportra kattintva figyelmeztető üzenet jelenik meg:
 
Kép9

Fontos!
Jelen verziótól kezdődően a 08 bevallás analitika kizárólag a közös törzsbeli Magánszemélyhez nem köthető juttatások analitika törzs elemeit használja, így az összerendelést mindenképpen el kell végezni, amennyiben az analitika korábban beállításra került a programbeli 08 bevallás 2308A-01-01 lapján vagy a KIVA bevallás gyűjtésekor. Amennyiben az összerendelésre a 08 bevallás vagy a KIVA bevallás futtatását megelőzően nem került sor a Karbantartás/ Magánszemélyhez nem köthető juttatások analitika törzs átvétele pontban, úgy az összerendelő felület meg fog jelenni az Adatszolgáltatások/NAV felé/2308 , az Adatszolgáltatások/NAV felé/23KIVA pontban valamint a Karbantartás/Főkönyvi feladás pont valamelyik almenüpontjának indításakor, és az összerendelést itt is el lehet végezni a Karbantartás/ Magánszemélyhez nem köthető juttatások analitika törzs átvétele ponttal kapcsolatban leírtakkal azonos módon.

3

TAO-ról KIVA-ra vagy KIVA-ról TAO-ra történő munkaadói forma változás – Járulék igazolás gyűjtés

Kulcs-Bér  Standard, Kompakt, Prémium, Európa verzióban elérhető funkció

Jelen verziónktól kezdődően abban az esetben, ha a Munkaadói forma változás közteher változást eredményez, a Járulék igazoláson, amennyiben – biztosítani kell mindkettő, a számfejtések során megállapított közteher megjelenítését, amennyiben a Nyomtatványok beállításai képernyőn a Munkáltatói közterhek megjelenítése és a SZOCHO/KIVA megjelenítése jelölőnégyzete bejelölt állapotúak.

Kép14

Hibajavítás

3

T1041 változás jelentés gyűjtési hiba azonos biztosítás szünetelése és biztosítási jogviszony megszűnése dátum esetén      

Kulcs-Bér Light, Standard, Kompakt, Prémium, Európa verzióban elérhető funkció

Korábbi verzióinkban abban az esetben, ha a biztosítási jogviszony megszűnése napján – csak ezen a napon – szünetelt a biztosítás is, a biztosítási jogviszony vége dátumot mind a biztosítás szünetelésének kezdete dátumot, mind pedig a biztosítás szünetelésének vége dátumot tartalmazó pótlapra felgyűjtötte a program. Helyesen ilyen esetben a biztosítási jogviszony vége dátumot csak a biztosítás szünetelésének vége dátumot tartalmazó pótlapra kell felgyűjteni. Jelen verziónkban már a helyes gyűjtést biztosítjuk.

3

Visszamenőleges jelenlét korrekció, visszamenőleges béremelés hóközi elszámolása esetén nem került megjelenítésre a számfejtésben a jövedelem  

Kulcs-Bér Kompakt, Prémium, Európa verzióban elérhető funkció

Visszamenőleges jelenlét korrekció, visszamenőleges béremelés hóközi elszámolása esetén csak az idő adat került megjelenítésre a számfejtés során, a jövedelem nem. Jelen verziónkban ez a hiba már javításra került, a hóközi számfejtésben a jövedelem is érvényesül, majd az a hóvégi számfejtésbe is rendben bekerül.

3

Segélyezési pénztárnapló – hóközi kifizetési adatok gyűjtési hibája

Kulcs-Bér Prémium, Európa verzióban elérhető funkció

Korábbi verziónkban olyan esetben, amikor azonos mértékű és kifizetés módú kifizetés sorok kerültek rögzítésre a Jövedelem kifizetések képernyőn az adott hóközi számfejtésű EB pénzellátáshoz, az adatok hiányosan kerültek gyűjtésre a Segélyezési pénztárnaplóra, A hiba jelen verziónkban már nem tapasztalható.

 

Hasznosnak találta a cikket?

Nagyszerű!

Köszönjük visszajelzését

Sajnáljuk, hogy nem tudtunk segíteni

Köszönjük visszajelzését

Tudassa velünk hogyan javíthatnák ezen a cikken!

Válasszon ki legalább egy okot
CAPTCHA hitelesítés szükséges.

Visszajelzés elküldve

Köszönjük közreműködését és megpróbljuk a cikket kijavítani