A közterhek utalását megtalálja az Elszámolás / Utalások kezelése / Közterhek menüpontban.
A menüpont működése:
Az Elszámolás/Utalások kezelése/Közteher- utalás varázsló menüpontra kattintva, az utalások előkészítését és összeállítását lehetővé tevő Közteher- utalás varázsló tájékoztató ablakhoz jutunk.
Az ablakból a Tovább gombbal léphetünk tovább.
A Közteher- utalás varázsló első lépésként az adó és járulékkötelezettség főcsoportokat (kifizető közterhei, munkavállaló levonásai, pénztári kötelezettségek) jeleníti meg. Az ablak felső szekciójában a főcsoportok kibontását követően be lehet bejelölni, hogy mely járulékokat kívánjuk elutalni az adott hónapban. A képernyő alsó Összesítő szekciójában havi bontásban listázza a program, a bejelölt közterhek figyelembe vételével, az utalandó összegeket, valamint egyéb kapcsolódó adatokat (Előző havi maradvány, Halmozott értékek, stb.).
Az ablakból a Tovább gombbal léphetünk tovább.
A Járulék adatok ablakban azok a járulékok jelennek meg, amelyekre az adott hónapban vagy megelőző hónapokban történt számfejtés. Az adott hónapban számfejtett járulékok automatikusan bejelölésre kerülnek. Kivételt képez a szakképzési hozzájárulás. Ennek a járuléknak a bejelölése a Beállítások/Számfejtés beállítási menüpontban beállított hónapgyakorisággal kerülnek bejelölésre. Bármely járulék bejelöltsége tetszés szerint változtatható. Egy járulékot kijelölve az alsó táblázatban megtaláljuk az előző hónapok utalásának adatait is. Az aktuális havi adatok zöld háttérrel jelennek meg. Az aktuális havi sor korrekció sora szerkeszthető, amellyel módosítható a halmozott oszlop értéke.
A Tovább gomb megnyomásával a Célszámlaszámok ablakba léphetünk.
Ebben az ablakban a járulékok célszámlaszám szerinti csoportosításban kerülnek felgyűjtésre. Kinyitva valamely célszámlaszámot, a célszámlaszámra történt havi utalások jelennek meg. A lenyitott faelem bármely sorára kattintva az alsó táblázat a kijelölt hónap és célszámlaszám felgyűjtött járulékait jeleníti meg.
Az előző, Járulék adatok oldalon bejelölt járulékok erre az oldalra érve Utalandó státuszba kerülnek. Ahhoz hogy elutalásra kerüljenek a célszámlaszám szerint csoportosított járulékok, át kell állítani az Utalandó státuszt Utalásra Jelölt állapotúra. Ezt meg lehet tenni célszámlaszámonként külön- külön, a Művelet oszlopban található Utalásra jelölt link megnyomásával, vagy csoportosan a Mindent Utalásra Jelölt gombbal. Ebben az esetben a tárgyhavi sor(ok) állapota Utalásra jelöltre módosul, és az Utalásra jelöl link neve Visszavon-ra változik. (A Visszavon linkre kattintva az Utalásra jelölt státusz visszaállítható Utalandó-ra.)
Az Utalásra jelölt tételekből egy részletes Utalásösszesítő nyomtatható.
A Tovább gombbal az Összesítő ablakra jutunk. Ide azok a célszámlaszámok kerülnek, amelyek Utalásra jelölt állapotban vannak.
Az utalás véglegesítése gomb aktiválásával az utalás ténye mentésre kerül.
Az utalás rögzítése után az utolsó ablakra jutunk.
Ezen az oldalon a már mentett adatokból el lehet készíteni az Utalás összesítőt, a számlaszám szerinti összesítőt, és az Átutalási megbízás nyomtatványt.
Ha olyan hónapból indítjuk a Közteher- utalás varázslót, amelyben már történtek utalások, akkor a Járulék adatok ablakban megjelenő adó és járulékkötelezettség főcsoportokból azok a járulékok kerülnek bejelölésre, amelyre volt tényleges utalás. A jelölések nem szerkeszthetők.Az utolsó utalt hónapban a Célszámlaszámok oldalon Célszámalszámonként visszavonható az utalás, vagy a Mindent visszavon gombbal az összes alap visszavonandó státuszba kerül. Az Összesítő oldalon az Utalás véglegesítése funkció helyett Visszavonás véglegesítése funkció jelenik meg, amely aktiválásával a változások mentésre kerülnek. Ha maradt még mentett elutalt járulék a hónapban , akkor a befejezés oldalon lehetőség nyílik nyomtatvány készítésre. Ha valamennyi utalást visszavontuk, akkor a nyomtatvány készítés lehetőségét nem ajánlja fel a program.
Hasznosnak találta a cikket?
Nagyszerű!
Köszönjük visszajelzését
Sajnáljuk, hogy nem tudtunk segíteni
Köszönjük visszajelzését
Visszajelzés elküldve
Köszönjük közreműködését és megpróbljuk a cikket kijavítani